UA | RU

Біль у спині – лікувальний масаж

20 Березня, 2024

Біль у спині та попереку:

Біль в спині та попереку, найчастіше виникає в результаті хронічного м’язового спазму глибоких структур м’язового корсету хребта. Володарем цієї патології можна стати всього за місяць, виконуючи одну і ту ж роботу і навантажуючи одні й ті ж м’язи кожен день, і це не залежить від віку людини. Це стосується навіть тривалого сидіння за комп’ютером, або довгого часу за кермом автомобіля – фізичного напруження немає, але є постійне статичне навантаження на одну і ту ж групу м’язів. Така проблема може спіткати як чоловіків так і жінок, літніх людей та молодих.

У цьому випадку як тільки з’явиться провокуючий фактор (переохолодження, протяг, додаткова фізичне навантаження або навіть стрес) і патологія відразу ж проявиться болями в спині, плечах інколи можу віддавати у грудну клітину, або навіть може перекосити людину на один бік. Впоратися з цією проблемою допомагають спеціальні техніки лікувального та класичного масажу, а також седативні техніки або як їх ще називають розслабляючі масажі.

Лікувальний масаж допоможе:

Лікувальний масаж – дозволяє зняти надлишковий тонус з м’язово-зв’язкового корсета хребта людини, сприяє виробленню біологічно активних речовин, тканинних гормонів, прискорює обмінні процеси в тканинах і в усьому організмі. Як результат – правильна постава, і менш вразливий хребет. Лікувальний масаж – це також гарна профілактика болю в спині, попереку та плечах.

Періодичні профілактичні курси лікувального глибокого масажу допомагають відновити еластичність м’язів, зв’язок і фасцій, поліпшити кровообіг у всіх структурах спини і хребті в тому числі. Для кращого ефекту їх проводять в комплексі з кінезіотерапією, та розслаблюючими масажами усього тіла. Такі профілактичні заходи будуть корисні як дорослій людині так і дітям, адже вони також проводять багато часу за партою у школі. І інколи вони можуть не вірно сидіти, що може призвести до викривлень та не вірної постави.

Як працює лікувальний масаж? Під час лікувального масажу спазмовані м’язи спочатку стимулюються, а потім розслабляються, так само опрацьовуються тригерні точки – ділянки м’язів, сухожиль або місць прикріплення, які підтримують надлишкове м’язову напругу. При тривалому м’язовому спазмі розвивається міофасціальний синдром – стійкий патологічний стан м’язових структур, усунути яку можна лише спеціальною технікою лікувального міофасціального масажу. Якщо тривалий час не звертати на це увагу, то може змінитися постава, порушитися сон, інколи людина не може усидіти довгий час на стільці, що може відобразитися на роботі.

Кому лікувальний масаж спини протипоказаний?

Лікувальний масаж підходить практично всім. Виняток становлять пацієнти з онкологічними захворюваннями, при яких не можна стимулювати обмінні процеси і кровообіг, а також шкірні патології (висипу, дерматити, фолікуліти і т.д.). Коли лікувального масажу недостатньо? Для ефективного лікування захворювань хребта і болю в спині та попереку масаж – це лише частина терапії, один з методів, який виконує свою частину лікувального впливу. У більшості випадків до нього на додаток необхідні інші процедури. Зокрема, відновити рухливість в суглобах хребта допомагають мануальні і остеопатіческій техніки. Для усунення запального процесу іноді необхідна протизапальна, а також інша медикаментозна терапія.

В нашому салоні масажу Insay, ми використовуємо полегшену техніку мануальної терапії – ортопедичну корекцію, яка має м’який і дозований вплив на спину. Лікувальний масаж при болях у спині в салоні масажу Insay виконують кваліфіковані спеціалісти лікувального масажу, які ефективно опрацюють глибокі м’язи спини, які входять до складу м’язового корсету хребта і які не будуть зачіпатися при класичному масажі.

Курс лікувального масажу складається з 7-15 сеансів, в середньому по 30-45 хвилин кожен. Це час, необхідно для якісного і одночасно дозованого впливу на необхідні ділянки спини. У разі лікувального масажу правило «чим більше, тим краще» не працює і може надати негативний ефект. Краще робити масаж не кожен день, загалом ми пропонуємо сеанси робити через день. Частота і періодичність масажу може змінюватися індивідуально. Пацієнт відчуває полегшення досить часто вже після першої-другої процедури. Для більш ефективного лікування болю в спині, ми комбінуємо масажі з Балійськими техніками розслаблюючого масажу.

Які проблеми вирішує масаж спини:

Масаж може бути корисним у лікуванні та підтримці здоров’я при різних захворюваннях спини. Ось декілька прикладів таких проблем.

  1. Остеохондроз (остеоартроз) хребта: Ця захворювання включає дегенеративні зміни в хребтах і суглобах, що може супроводжуватися болями та обмеженою рухливістю. Масаж може полегшити біль, покращити кровообіг і сприяти розслабленню м’язів.Массаж спины Харьков
  2. Грижа міжхребцевого диска: Грижа виникає, коли ядро міжхребцевого диска виходить за межі свого природного положення і тисне на нервові структури. Масаж може допомогти зняти надмірний тонус м’язів і зменшити тиск на грижу, але вимагає обережного та професійного підходу.
  3. Спондилез: Це захворювання характеризується деформацією і висуванням хребців, що може призвести до болю та деформації хребта. Масаж може полегшити біль і покращити рухливість хребта.
  4. Сколіоз: Сколіоз – це вкривлення хребта в бічному напрямку. Масаж може бути корисним для розслаблення м’язів і полегшення дискомфорту, що супроводжує це захворювання.
  5. Міофасціальний більовий синдром: Цей стан включає в себе болі в м’язах і тригерних точках, які можуть виникнути у різних ділянках спини. Масаж спрямований на локалізацію і розслаблення цих точок.
  6. Стеноз спинного каналу: Стеноз – це звуження спинного каналу, що може стискати нерви та спричиняти біль та слабкість у ногах. Масаж може бути корисним у зменшенні напруги м’язів та полегшенні симптомів.

Вартість масажу спини:

В Харкові масаж спини зустрічається майже у кожному закладі який надає послуги масажу, але ціни на такий масаж досить різні. І можуть залежати як від району міста, так і від майстра масажу який робить масаж. Також масаж спини можна умовно поділити ще на загально-профілаткичний та лікувальний. Різниця досить вагома буде як у вартості масажу, так і в техніці виконання.

Загально – профілактичний: виконується майже всіма майстрами масажу, не потребує рекомендації та направлення від лікаря. Коштувати такий масаж буде, приблизно від 500 до 1000 грн за годину. Найчастіше цей масаж є базою до багатьох інших масажів, і виконує профілактичну функцію, а також гарно впливає на стан спини у повсякденні.

Лікувальний масаж спини: майже завжди виконується у лікарнях або лікувальних закладах, потребує додаткових рекомендацій лікаря, рентгенівських знімків. Вартість може сильно коливатися від складності проблеми, та кваліфікації лікаря. Такий масаж майже завжди проходять курсом від 5 сеансів і більше. Вартість курсу может починатися від 4000 грн за 5-6 сеансів масажу.

Болять м’язи після масажу:

Дійсно після масажу іноді є не приємні відчуття, та біль у м’язах. Такі відчуття можуть виникати на наступний день після масажу. Не треба цього лякатися, якщо у вас був сильний спазм, або масажист опрацьовував зажим то це нормально. Бо ваші м’язи під час масажу були під сильним впливом, і відчуття будуть схожі на ті що ви відчуваєте після першого тренування у спорт залі – крепатура. Щоб зменшити такий ефект, краще гарно прогріти тіло перед самим масажем, наприклад за допомогою фіто бочки, яка швидко та ефективно розігріє м’язи, та виведе зайву рідину з організму.

Ці відчуття пройдуть вже за день або два, а якщо у вас курс масажу то скоріше за все наступного разу таких відчуттів вже не буде зовсім. Але якщо саме під час масажу ви відчуваєте сильний біль, то не варто терпіти. Повідомляйте про це масажиста, щоб він або в загалі певні ділянки тіла не торкався або натискав не так сильно.

Бажаємо вам гарного самопочуття, та приємних масажів, також нагадуємо що в нас є сторінка в Facebook де також є цікаві новини, фото та відео про масаж.

Поділитися:

Читайте також

Спа процедури та спа ритуали
Новини

Спа процедури та ритуали

Спа процедури та ритуали в Харкові Харків, місто з багатою культурною спадщиною та економічним потенціалом, знаходиться в епіцентрі розвитку сучасних

Докладніше »