UA | RU

Масажі стоп та ніг

8 Листопада, 2023

Масажі стоп та ніг одні з найкорисніших масажів

Однією з приємних та корисних процедур в Харкові, для оздоровлення та розслаблення є масаж стоп та ніг. Ця техніка масажу включає в себе різноманітні прийоми, які використовуються в залежності від показань. Проте важливо дотримуватися правил проведення цієї процедури та враховувати протипоказання, та особливості кожної людини.

Масажі стоп та ніг приносять значну користь для організму. Ця косметична та лікувальна процедура має безліч переваг, та різновидів.

Під час масажу ніг через тактильні рухи стимулюються нервові закінчення, які великою кількістю розташовані на нижніх кінцівках, особливо на ступнях. Не дарма на приклад дітям пропонують побігати босоніж по піску або траві. Це сприяє надходженню сигналів до головного мозку, що активізує його функціонування.

Таким чином, можна регулювати рівень нервової збудливості, покращувати рефлекси та підвищувати провідність нервових тканин. Внаслідок різноманітних масажних прийомів м’язи стають більш еластичними та рухливими. Зникає напруга та втома, а також знімаються спазми та затиски. Масаж ніг поліпшує кровообіг та стимулює кровотік не лише в нижній частині тіла, але й по всьому організму, зменшуючи навантаження на серце.

Правильно виконаний масаж стоп та ніг сприяє збереженню форми, структури та рухливості суглобів. Він також допомагає запобігати травмам зв’язок та сухожиль. Науково доведено, що масажні рухи, спрямовані на ступні, активізують біологічні точки та зони, що пов’язані з віддаленими органами людини. Іншими словами, за допомогою таких дотиків можна поліпшити роботу серця чи кишечника, та інших органів людини завдяки великому скупченню нервових закінчень на поверхні стопи.

Різновиди масажу ніг:

В залежності від кваліфікації спеціаліста та індивідуальних потреб клієнта чи пацієнта, існують різні види масажу ніг, також різновиди масажу можна поділити на лікувальні та спа масажі

 1. Лікувальний масаж – виконується мануальним терапевтом або масажистом з фаховою освітою в медичних установах, враховуючи діагноз та результати аналізів. Цей вид масажу призначається виключно лікарем для вирішення певних проблем зі станом здоров’я.
 2. Класичний (розслабляючий) масаж ніг – одна з найпоширеніших процедур у масажних і косметологічних кабінетах та салонах краси для жінок та чоловіків
 3. Спортивний масаж – спрямований на профілактику травм та відновлення після активних тренувань спортсменів, а також для зменшення ризику травм перед суттєвими навантаженнями або змаганнями.
 4. Лімфодренажний масаж – виконується за спеціальними напрямками руху лімфи з метою підвищення її швидкості руху та очищення від шкідливих речовин, а також зменшення набряків.
 5. Антицелюлітний масаж – специфічна косметологічна процедура, якою переважно користуються жінки, для профілактики або зменшення проявів целюліту. Може застосовуватись курсом, в поєднанні з іншими процедурами.
 6. Вакуумний масаж – виконується за допомогою спеціальних медичних банок та спрямований на видалення зайвих солей та рідин з тканин, поліпшення стану шкіри.
 7. Тайський масаж ніг – дивовижний вид масажу з особливою технікою виконання, який завойовує популярність серед багатьох європейців. Під час масажу використовуються палички, які майстер використовує для більшого та глибшого впливу на певні точки.

Якісний масаж ніг це:

Масажі стоп та ніг мають свої особливості, які пов’язані з анатомічною будовою кінцівок та загальними правилами проведення процедури:

 1. Сеанс масажу краще проводити в приміщенні з комфортною температурою.
 2. Руки масажиста повинні бути перед початком процедури теплими.
 3. Для проведення масажу можна використовувати спеціальні масла або креми, проте перед цим слід виконати тест на чутливість.
 4. Для комфорту клієнта рекомендується підкласти м’який рушник під коліна, щоб уникнути можливих болісних відчуттів під час впливу.
 5. Розслабляючий масаж ніг можна проводити самостійно, без спеціальної медичної підготовки. Однак, при наявності захворювань кінцівок рекомендується звернутися до фахівця для консультації.
 6. Не можна виконувати масаж ніг при наявності захворювань шкіри та грибків.

Масаж ніг вдома

Щоб навчитися виконувати масаж ніг самостійно, для себе або своїх близьких корисно ознайомитися з основними техніками та правилами. Серед них важливі:

 1. Погладжування – це початковий та завершальний етап. Виконується розслабленими кистями рук без надмірного тиску у різних напрямках, та підготує шкіру та суглоби до масажних рухів.
 2. Розтирання – це посилене погладжування, під час якого кисті надають певного тиску на шкіру та верхні шари м’язів. Повільне виконання розслаблює, а енергійне – тонізує, та розігріє шкіру що прискорить коровообіг
 3. Розминка – м’язи захоплюються, стискаються та злегка рухаються за допомогою напруженої пензлика. Цей прийом допомагає усунути набряки та застійні явища.
 4. Скручування – це глибоке опрацювання м’язів, яке включає їх стиснення та рух у різних напрямках.
 5. Вібраційні прийоми включають рубіння та пиляння тильною стороною долоні, а також дрібні коливальні рухи пальцями.

Навчитися цим технікам може бути корисно для того, щоб регулярно надавати собі та близьким приємну та корисну процедуру масажу ніг, яка стане легким та приємним засобом профілактики. Якщо ж ви бажаєте замовити масажі ніг та стоп в Харкові, то пропонуємо звернутися до нашого салону масажу в Харкові

 

Поділитися:

Читайте також

Спа процедури та спа ритуали
Новини

Спа процедури та ритуали

Спа процедури та ритуали в Харкові Харків, місто з багатою культурною спадщиною та економічним потенціалом, знаходиться в епіцентрі розвитку сучасних

Докладніше »