UA | RU

Скільки має тривати один сеанс масажу

26 Травня, 2024

Скільки має тривати один сеанс масажу

Чи існує ідеальна тривалість сеансу, та від чого вона залежить? Чи думали ви коли-небудь після сеансу масажу: “Ще б кілька хвилин, і було б ідеально!”? Як же визначити, скільки часу повинен тривати масаж, та від чого це залежить?

Для різних видів масажу існує загально рекомендований час сеансу, який також має певні відхилення за тривалістю, що обумовлено частинами тіла які майстер за цей час може встигнути промасажувати.

  • Масаж за медичними показаннями, залежно від захворювання та проблеми яку потрібно вирішити: від 30 до 90 хвилин.
  • Масаж в процесі реабілітації та відновлення (після травми або хвороби): від 60 до 90 хвилин.
  • Оздоровчий та розслаблюючий масаж: від 30 до 120 хвилин.
  • Масаж, спрямований на корекцію фігури: від 45 до 60 хвилин.
  • Спортивний масаж триває від 30 до 90 хвилин.
  • Арома та релакс масаж від 60 до 120 хвилин.

Чому саме така тривалість сеансу масажу?

Масаж складається з кількох етапів. У класичному масажі (загальному масажі, масажі спини, шийно-комірцевої зони) поділ на етапи відбувається наступним чином:

  1. Підготовчий етап: включає погладжування, підготовку м’язів до основної частини масажу та активізацію притоку крові до навколишніх тканин. Це обов’язковий етап, який запобігає травмам під час масажу. На цьому етапі масажист знайомиться з вашим тілом, щоб зрозуміти, як воно реагує на масаж. Вам можуть поставити запитання щодо чутливості шкіри та больового порогу, також запитати які є проблеми, травми, захворювання.
  2. Активна стадія: традиційно вважається основною частиною. Включає розминаючі, розтираючі та вичавлюючі рухи, які збільшують рухливість тканин, знімають м’язову напругу та покращують кровообіг і лімфоток. Тривалість цього етапу залежить від ступеня напруги та перевантаженості м’язів. Під час цього етапу, значно розігріваються м’язи, збільшується лімфоток та кровообіг.
  3. Фінальна стадія: завершує сеанс, використовуючи більш м’які та плавні рухи для розслаблення м’язів. Цей етап передбачає легке, плавне опрацювання м’язів різними техніками. На цьому етапі ви повинні відчувати легкість у тілі та заспокоєння. Багато хто засинає на цьому етапі, і це нормально, ця частина є найприємніша та дуже гарно впливає на нервову систему
  4. Додаткові процедури: також до масажу можуть додавати певні спеціальні процедури такі як, масаж обличчя, масаж стоп, маски для обличчя. Такі процедури в середньому тривають до 30 хвилин, і спрямовані на певну ділянку тіла для більш якісного опрацювання.

Отже, ідеальна тривалість сеансу масажу залежить від його мети та стану вашого тіла. Правильно обране тривалість сеансу допоможе вам отримати максимальну користь від масажу.

Існують види масажу, які передбачають інші етапи виконання. Наприклад, спортивний масаж. Оскільки спортивний масаж частіше зосереджується на конкретній групі м’язів або навіть на одній певній м’язі, час сеансу може значно варіюватися. Якщо опрацьовується лише одна частина тілата м’язи на ній, то масаж може тривати і 30 хвилин. Усе залежить від того у якому стані ваше тіло та м’язи, та що ви бажаєте отримати після масажу.

Або, наприклад, масаж, спрямований на корекцію фігури: антицелюлітний, моделюючий, лімфодренажний, скульптурний, медовий масаж тощо. Ці види масажу спрямовані на вплив на підшкірно-жирові тканини та загальну корекцію фігури, тому техніка буде суттєво відрізнятися від класичного масажу, отже, і тривалість буде іншою. Доречі такі масажі досить часто проходять курсом по декілька сеансів, курс може складатся від 5 до 15 сеансів. На протязі курсу тривалість буде залишатися однаковою, а от частини тіла над якими працює масажист можуть змінюватись.

Як зрозуміти, скільки часу потрібно саме мені?

Ми рекомендуємо прислухатися до своїх відчуттів. Усі люди різні: комусь потрібно більше, а комусь менше часу для розслаблення, опрацювання м’язів та досягнення максимального ефекту. Також у цьому питанні вам допоможе майстер масажу. Він оглянувши ваше тіло, розміри, вагу та проблему з якою ви прийшли може визначити необхідну тривалість сеансу. Також треба враховувати що перший сеанс масажу може бути коротший ніж наступні. Це пов’язано з тим що на перщому сеансі ви можете відчувати певний дискомфорт, та іноді не великий біль, також на наступний день можуть боліти м’язи.

Багато масажистів вважають, що ідеальним часом для розслаблення та опрацювання м’язів буде 60-90 хвилин, а інколи й більше, особливо для тих, хто вперше прийшов на масаж або прийшов після тривалої перерви. Зазвичай, 60 хвилин достатньо для опрацювання всього тіла, особливо якщо ви регулярно робите масаж. Деякі фахівці вважають, що масаж має накопичувальний ефект, тому можна робити сеанси по 30-45 хвилин, але протягом тривалого періоду. Ми рекомендуємо спробувати обидва підходи, прислухатися до себе і вибрати той, який вам більше підходить.

Масаж є важливою частиною підтримання здоров’я та гарного настрою. Після сеансу масажу ви будете відчувати себе свіжим, відпочилим і помолоділим, у вас з’являться сили для нових звершень.

Тривалість СПА ритуалів

Шоколадне спа для ледіКоли справа стосується СПА масажів та процедур, то тривалість може бути декілька годин. Такі процедури мають досить багато складових крім самого масажу тіла. Зазвичай до таких процедур входять різноманітні процедури для шкіри: обгортання, скраби, пілінги, можуть бути також прогрівання тіла в хамамі, сауні або фіто бочці.

Також треба враховувати що СПА це не тільки про фізичні процедури, а також це атмосфера: освітлення, музика, аромати які в цілому сприяють релаксації, та зануренню в атмосферу відпочинку для тіла та душі. Після таких комплексних процедур значно покращується сон, зникає нервове напруження, покращується настрій, нормалізується тиск.

В середньому тривалість від 120 хв до 180 хв для однієї людини або пари якщо обрали СПА програму для двох. В нашому салоні в Харкові є досить велика кількість таких програм. В яких є чудовий масаж всього тіла, обгортання, фіто бочка, масажі обличчя або стоп. Також така процедура стане чудовим подарунком для ваших близьких або родичів, яку можливо оформити у вигляді подарункового сертифікату від салону INSAY в Харкові.

Сподіваємось що тепер ви знаєте, скільки має тривати один сеанс масажу та що на це вливає.

Поділитися:

Читайте також

Спа процедури та спа ритуали
Новини

Спа процедури та ритуали

Спа процедури та ритуали в Харкові Харків, місто з багатою культурною спадщиною та економічним потенціалом, знаходиться в епіцентрі розвитку сучасних

Докладніше »