Що таке масаж спини, та його особливості

5 Липня, 2024

Що таке масаж спини?

За світовою статистикою, у 2024 році більше 619 млн людей у світі зіткнулися з болем у нижній частині спини, та загалом проблемами пов’язаними зі спиною. Поширеність захворювань попереку збільшується з віком людини, особливо після 50 років, що пов’язують в першу чергу з малорухомим способом життя, а також харчуванням та зайвою вагою.

Для контролю та зменшення больового синдрому в спині та попереку застосовуються фізіотерапія, зміна способу життя (збільшення фізичної активності, та раціону харчування). Також використовується масаж спини, шиї, попереку та інші види масажу, в тому числі масажі з корекції фігури та ваги, такі процедури здатні підвищити якість життя, та є чудовою профілактикою багатьох захворювань пов’язаних зі спиною

Масаж спини – комплекс мануальних прийомів механічного впливу, які виконуються в області шийного, грудного та попереково-крижового відділів хребта, майстром масажу з використанням масажних олій або крему. Зазвичай такі процедури роблять курсом від 5 сеансів і більше. Далі ми спробуємо розповісти “Що таке масаж спини”

Користь масажу спини та попереку:

  1. Вплив на м’язи. Сприяє розслабленню м’язів спини, зменшує спазми, зажими та допомагає зняти м’язове напруження. Масаж м’язів спини призводить до покращення гнучкості, рухливості та комфорту в області хребта, та значно зменшує дискомфорт для людини.
  2. Покращення кровообігу. Масаж сприяє прискоренню кровообігу та загалом обміну речовин, що сприяє насиченню киснем, та виведенню токсинів з тіла. Що покращує роботу мозку, зменшує вагу, поліпшує травлення.
  3. Зменшення больового синдрому. Допомагає знизити больові відчуття, пов’язані з напруженням або спазмами м’язів, пошкодженнями або травмами, а також захворюваннями, або довгим перебуванням в одному положенні що властиво водіям та офісним працівникам. Масаж також стимулює виділення ендорфіну – гормону, однією з функцій якого є зменшення болю загалом в тілі.
  4. Покращення постави. Допомагає збільшити рухливість суглобів, розтягнути м’язи спини, зменшити сольові відкладення та що сприяє профілактиці остеохондрозу, та здоровій, прямій поставі.

Користь масажу хребта також полягає у зменшенні стресу та покращенні настрою завдяки виділенню гормонів радості серотоніну і дофаміну. Масаж спини сприяє зниженню симптомів тривожності, депресії, покращенню сну, та вирівнює артеріальний тиск

Регулярний масаж спини сприяє загальному покращенню здоров’я. Він допомагає зміцнити імунну систему, покращує функцію дихання та стимулює лімфатичну систему. Такий масаж буде корисним в будь якому віці, як жінкам так і чоловікам.

Які показання до масажу спини?

Масаж для спини рекомендується робити регулярно в профілактично-лікувальних цілях, для запобігання неправильній поставі, підтримці здоров’я спини, шиї та попереку, як при сидячій роботі або рідкісній фізичній активності, так і при травмах або перевантаженнях що властиво наприклад для спортсменів та військових.

Якщо у вас є наступні прояви, або хвороби:

  • Сколіоз (викривлення хребта). Розтягнення та розслаблення м’язів можуть сприяти покращенню симетрії та вирівнюванню хребта, або запобігти викривленню що може стати у нагоді підліткам.
  • Остеохондроз. (повільна деградація міжхребцевих дисків) Масаж прискорює регенерацію (відновлення) пошкоджених тканин та зменшує запалення завдяки покращенню кровообігу, а також знижує тиск на хребці та покращує їх рухливість. Зазначимо що прояви остеохондрозу можуть бути навіть у достатньо ранньому віці.
  • Грижа міжхребцевого диска (випадіння або зміщення дисків). Процедура дозволяє знизити жорсткість і скутість, сприяє покращенню функціональності хребців, зменшує тиск на грижу. Масаж робиться обережно, без прямого впливу на диски які випали або змістились. На початку така аномалія може себе ніяк не проявляти, але вона доволі швидко прогресує
  • Фіброміалгія (хронічний стан, котрий викликає біль в м’язах, зв’язках та сухожиллях). У такому випадку масаж спрямовано на стимуляцію нервових рецепторів які зменшують напруження м’язів та біль.

Є хвороби та аномалії які можуть викликати стиснення або запалення нервових корінців та спазм м’язів. Масаж допомагає зняти спазми, зажими та покращити кровопостачання в області впливу масажу а також зменшити стиснення нервів, допомагаючи впоратися з болем та дискомфортом.

Варто підготуватися до масажу

До загального масажу спини варто підготуватися заздалегідь, щоб отримати максимальну користь від процедури, та не відчувати дискомфорт. Декілька простих порад від салону масажу та СПА INSAY:

  • Прийняти звичайний душ, це допоможе очистити шкіру від бруду, олій або косметики, а також зробить сеанс більш комфортним як для майстра так і для вас як клієнта. Радимо дізнатися чи є така можливість в масажному кабінеті або салоні масажу.
  • За годину до сеансу не варто приймати їжу. Це може викликати дискомфорт під час процедури. Тому якщо є змога не приймайте їжу, але якщо дуже хочеться скуштуйте щось легке.
  • Не вживайте алкогольні напої. Вживання алкоголю значно погіршить вплив масажу, та відчуття під час процедури. Також може підвищитися тиск, що може взагалі припинити масаж.
  • Зробіть невелику зарядку, або додайте прогрівання в фіто бочці. Це підготує тіло до впливу, розігріє м’язи та зробить масаж більш приємним.
  • Не пийте воду перед самою процедурою. Зайва рідина в тілі під впливом масажу буде виходити природнім шляхом, тому склянка або дві перед самою процедурою може перервати масаж для відвідування туалету.

Перед початком масажу важливо попередити майстра або адміністратора закладу про наявність хронічних захворювань, травм, певних станів у жінок таких як вагітність та “критичні деі”, а також про прийом лікарських препаратів. В залежності від стану та потреб і загального здоров’я клієнта масажист може скорегувати масаж або запропонувати певний вид масажу, також майстер може запропонувати тривалість сеансу та їх кількість.

Як робити масаж спини?

Правильне та послідовне виконання рухів та етапів масажу спини зробить процедуру безпечною та корисною для пацієнта, а також зменшить навантаження на руки майстра.

  • Нанесення олії, крему або масажного мусу на шкіру. Бажано використовувати невелику кількість масажної олії або лосьйону, щоб покращити ковзання рук по шкірі та запобігти тертю. Також масажну олію варто перед сеансом підігрівати. Наносити олію або крем потрібно рівномірно, використовуючи масажні рухи.
  • Застосування різноманітних технік та рухів масажу спини. Для різних областей спини можна використовувати різноманітні техніки масажу, такі як Тайські, Балійські а також класичні, також за потреби можна додати стоун терапію. Це допоможе розслабити, розігріти м’язи, покращити кровообіг і зняти напруження, а також зробить масаж більш приємним та різноманітним.
  • Масаж від шиї до попереку. Масаж спини повинен охоплювати всю область від шийного відділу до попереку. Спеціаліст не повинен уникати верхню, середню і нижню частини спини, важливо приділяти особливу увагу областям з напруженими м’язами, вузликами або болісними точками. За потреби більше часу приділити проблемним частинам, або запропонувати додаткові сеанси якщо часу не вистачає на опрацювання проблемних зон.
  • Правильний вибір кушетки, або столу. Важливо правильно підібрати кушетку для запобігання можливим травмам або незручностям під час процедури. Масажний стіл має бути зручним як для майстра так і для клієнта. Його висота має бути регульованою, а ширина така щоб клієнту було зручно покласти руки вздовж тіла. Також стіл має бути міцним щоб витримувати вагу клієнта та майстра, а також щоб не скрипів під час масажу.

Етапи масажу спини:

  1. Підготовка. Клієнт лягає на живіт на зручну кушетку після душу. Масажист наносить масло або лосьйон на руки і починає розподіляти його по всій спині.
  2. Погладжування. Початковий етап – це легкі рухи, які допомагають розігріти шкіру і підготувати м’язи до більш інтенсивного масажу. Погладжування повинні бути плавними і виконуватися від попереку до плечей, а потім в інший бік щоб запобігти підвщенню тиску.
  3. Розминання. Глибші рухи для розминання м’язів. Масажист використовує великі пальці або кулаки, а також іноді локті якщо це техніка ломі-ломі, щоб впливати на більш глибокі шари м’язів, знімаючи напруження і покращуючи кровообіг. Ця частина найбільш довга на протязі масажу.
  4. Кругові рухи. Виконуються м’які кругові рухи по всій спині, особливо в областях з напруженими м’язами. Це допомагає зняти вузлики і покращити гнучкість та еластичність.
  5. Розтирання. Виконуються швидкими і інтенсивними рухами що стимулює кровообіг та насичує тіло киснем.
  6. Потряхування і розтягнення. М’які потряхування і розтягнення допомагають розслабити м’язи і зняти залишкове напруження тіла, а також заспокоїти нервову систему
  7. Завершення. Масаж закінчується легкими погладжуваннями для заспокоєння шкіри і м’язів., також клієнту дають час полежати на столі після процедур. Щоб стабілізувати тиск, та насолодитися емоціями від масажу
  8. Після масажних процедур, бажано випити чай, або просто воду. Саме тому масажні салони пропонують чайні церемонії на завершення масажу

Важливо, щоб пацієнт під час масажу відчував комфорт і розслаблення. Якщо виникають будь-які неприємні відчуття або болі, слід негайно повідомити про це масажиста. Також сам майстер повинен слідкувати за станом клієнта, щоб йому не було прохолодно або навпаки спекотно, щоб зручно було дихати на масажному столі.

Масаж під час вагітності можна робити або ні?

Все доволі індивідуально, та залежить від самої жінки та на якому вона терміні, але загалом масаж робити не тільки можна, а також варто. Адже вагітність це велике навантаження на спину та поперек, це змінення обміну речовин та харчування, це можливе утворення набряків, а також звичайна втома.

  • В якому положенні робити масаж – можливо використовувати положення на боці з підтримкою подушок або напівсидячи на спеціальній кушетці для вагітних, щоб зняти навантаження зі спини і забезпечити зручність для вагітної жінки. Але масаж требе робити обережно та слідкувати за станом жінки на протязі всього масажу.
  • З якою силою робити масаж – масаж повинен бути м’яким та ніжним, спрямованим на розслаблення і зняття напруження як спини так і загалом тіла. Також не можна використовувати різноманітні апарати та масажери, тільки масаж руками без інтесивних технік.

Протипоказання до масажу для вагітних:

  • Підвищений ризик передчасних пологів або кровотечі
  • Плацентарна недостатність.
  • Інфекція в області сечового міхура або черевної порожнини.
  • Набряки і порушений відтік лімфи.
  • Вагітність на останніх термінах

При наявності цих станів масаж може бути протипоказаним. Завжди перед початком масажу вагітним важливо консультуватися з лікарем. Також дуже радимо попередити установу до якої ви йдете на масаж про вагітність. Завдяки цьому майстер зможе підготувати кабінет та косметику яка буде доречною до стану вагітності, а також запропонувати послуги які дозволено робити вагітним.

Чи можна робити масаж спини під час менструації?

У більшості випадків жінкам можна робити масаж спини під час менструації. Однак через гормональні зміни може підвищитися чутливість до болю, що може викликати неприємні відчуття під час процедури. При аномальних маткових кровотечах, пухлинах матки перед масажем слід проконсультуватися з гінекологом.

Але ми радимо в перші дні утриматися від масажу, так клієнт уникне певного дискомфорту і не виникне не приємних ситуацій. Якщо масаж є необхідним то попередьте майстра про такий стан заздалегідь, а також поцікавтеся чи є в кабінеті душ.

Ми спробували відповісти на найпоширеніші запитання наших гостей, які виникають під час масажів. Але звісно запитань набагато більше. Якщо вам потрібен масаж спини або звичайний загальний масаж в Харкові то його можливо замовити на нашому сайті або зателефонувати за номером 0631511249

Поділитися:

Читайте також