UA | RU

Які є масажі та як обрати масаж

10 Квітня, 2024

Класичний масаж відомий кожному

Про існування масажу знає майже кожен. Його щодня призначають як метод лікування, заспокоєння, позбавлення зайвої ваги, зняття напруження в м’язах. Це перше рішення, яке спадає на думку кожному, хто відчуває втому, біль у спині або навіть певний дискомфорт в тілі після важкої роботи. І майже кожен одразу згадує саме класичний масаж, але різновидів масажу дуже багато, тому обрати масаж іноді складно.

Масаж став настільки поширеною процедурою, що вже давно вийшов за межі медицини, та спеціалізованих медичних установ, а більшість із нас призначають собі його самостійно, спираючись на власні відчуття та потреби.

Нижче розповімо про різновиди масажу, яких результатів від нього варто очікувати і в яких випадках масаж не бажаний, а також як вибрати фахівця та місце проведення.

Коли краще робити масаж

Незважаючи на популярність масажних послуг не у всіх випадках масаж є корисним далеко не кожній людині. Крім очевидних протипоказань, таких як запалення чи підвищена температура тіла, є низка проблем, з якими часто помилково звертаються до масажистів, та мануальних терапевтів.

Не робіть масаж якщо:

  • гострий біль у спині або суглобах;
  • захворювання опорно-рухового апарату;
  • є гострі захворювання суглобів;
  • маєте суттєві порушення постави (сколіозу та ін).

Дуже важливо: якщо ви відчуваєте різкий біль, що «прострілює», масаж може бути небезпечний, тому перш за все, зверніться до лікаря щоб виявити причини болю.

Масаж буде корисний:

  • маєте надмірну напругу м’язів;
  • маєте загальне напруження у всьому тілі;
  • тіло набрякає та маєте зайву вагу;
  • ви використовуєте масаж як додатковий метод для лікування порушень опорно-рухового апарату;
  • масаж призначив лікар або інший фахівець.

Масаж для дітей

Окремою категорією є масажі для дітей, та їх застосування. Масаж для малюків призначають від 2-х місяців і до року, щоб поліпшити кровообіг і забезпечити правильний розвиток, або навпаки прибрати вже існуючі наявні проблеми у розвитку дитини. Також масаж для малюків дуже позитивно впливає на якість сну та нервову систему, тому якщо дитина вередує то масаж може стати чудовим інструментом який її заспокоїть.

У шкільному віці для підлітків масаж може бути рекомендований як профілактичний засіб та як додатковий метод при лікуванні сутулості чи інших порушень постави. Також масаж чудове знімає фізичне та нервове напруження, а також поліпшує мозкову діяльність стимулюючи кровообіг.

Також корисними процедурами для дітей є деякі SPA процедури, на які можна прийти разом з мамою або татом. Такі процедури не тільки корисні а також приємні. Наприклад шоколадне обгортання, масаж теплим камінням або трав’яними мішечками стануть чудовою профілактикою захворювань та відновлять сили, після чого залишаться приємні спогади.

Обрати масаж іноді складно

Масаж – загальна назва великої кількості процедур, що охоплює безліч різних технік які стосуються роботи з тілом людини. Розібратися в них і зрозуміти, що саме вам потрібно досить складно, адже окрім класичних масажів існує велика кількість екзотичних масажів, а також різноманітні SPA процедури.

Лікувальний та загальний масаж
Призначається при багатьох проблемах опорно-рухового апарату та як допоміжний метод лікування: гіпер-або гіпо-тонусу, кривошия, сколіозах, викривленнях, травмах та ін. Виконується лише за рекомендацією лікаря, та в медичних установах.

Розслаблюючий масаж або релакс-масаж
Сюди можна віднести все різноманіття технік для розслаблення та заспокоєння: балійський, тайський масаж, СПА процедури та інші методи, що допомагають зняти напругу та відновитися як фізично так і ментально.

Загальний масаж
Зазвичай виконується для покращення загального стану, підтримки тонусу тіла та профілактики захворювань опорно-рухового апарату, також такий масаж є чудовим засобом покращення імунітету, завдяки покращенню обміну речовин, та прискоренню кровообігу. Загальні масажі також можуть бути доволі різноманітні, як для всього тіла так і для певних частин тіла: спини та попереку, масаж стоп та ніг.

Антицелюлітний масаж
Ціль цього виду масажу пояснювати не доведеться особливо жінкам. Ця популярна послуга також має різні варіанти та техніки: ручний масаж, апаратний, з використанням спеціальних масел або додаткового обладнання, такого як фіто бочка, сауна, гідромасажні пристрої. Також такий масаж доволі часто поєднують з різноманітними обгортаннями тіла.
Варто врахувати, що цей вид масажу також має низку протипоказань та застережень: подразнення шкіри та шкірні захворювання, варикозна хвороба та інші хвороби судин.

Спортивний масаж
Призначається відповідно переважно спортсменам перед тренуваннями або змаганнями для підготовки та розігріву тканин, або як метод відновлення м’язів після фізичних навантажень. Але такий масаж також доволі часто обирають люди які мають великі фізичні навантаження пов’язані з професією, наприклад військові та рятувальники. Також іноді такий масаж може бути корисним після травмувань для відновлення м’язів та рухливості суглобів.

SPA процедури пов’язані з масажем

Такі комплексні процедури в першу чергу мають на меті надати приємні відчуття від атмосфери, дотиків, косметичних засобів. Такі процедури можуть надаватися як для однієї людини так і для пари. Під час таких SPA програм використовується багато косметичних засобів, стоун терапія, арома терапія, маски для обличчя, та пілінги.

До таких комплексних програм додають зазвичай екзотичні, релакс масажі. Які є приємними та відмінно заспокоюють, саме тому під час такого масажу людина часто засинає. Також до такої програми входять різноманітні чайні церемонії, які дають змогу насолодитися відчуттям релаксації.

Де замовити масаж в Харкові

Масажні послуги в Харкові можливо отримати в багатьох закладах. Найчастіше це масажні та СПА салони, медичні заклади, а також приватні майстри та приватні масажні кабінети.

Все залежить від того який масаж вам потрібен та який результат ви бажаєте отримати. Якщо ви маєте призначення лікаря на певний масаж, то краще звернутися до лікарні або іншого медичного закладу де є масажист або мануальний терапевт.

Якщо вам потрібен масаж як засіб релаксації та відновлення, в такому випадку ваш вибір це СПА та масажні салони. В них є спеціально обладнані кабінети, косметичні засоби, та спеціальне обладнання для проведення СПА програм, також в таких закладах працюють майстри які проходили навчання Тайським або Балійським масажам.

Окрема категорія масажів – це масажі з корекції фігури та ваги. Такі масажі надають як масажні салони так  спеціалізовані центри корекції фігури, де є спеціальні апарати для роботи з тілом, та косметичні засоби для ін’єкцій які спалюють жирові відкладення.

Остання категорія це приватні майстри які працюють вдома або в особистому кабінеті. Найчастіше вони надають послуги класичного та загального масажу. Якщо вам потрібен класичний масаж за помірною ціною то вам до приватного масажиста.

Поділитися:

Читайте також

Спа процедури та спа ритуали
Новини

Спа процедури та ритуали

Спа процедури та ритуали в Харкові Харків, місто з багатою культурною спадщиною та економічним потенціалом, знаходиться в епіцентрі розвитку сучасних

Докладніше »