UA | RU

Болить спина та поперек

30 Березня, 2024

Болить спина та поперек

Широко розповсюджена проблема – біль у спині та попереку, найчастіше виникає внаслідок хронічного м’язового спазму глибоких структур м’язового корсету хребта. За короткий період часу, виконуючи одну і ту ж роботу та навантажуючи одні й ті ж м’язи кожен день, можна стати власником цієї патології. Це може відбуватися навіть при тривалому сидінні за комп’ютером: хоча фізичного навантаження немає, але є постійне статичне навантаження на одну й ту ж групу м’язів. Іноді достатньо з’явитися провокуючому фактору (переохолодження, додаткове фізичне навантаження або навіть стрес), і вже найближчого часу патологія проявиться болями в спині. Спеціальні техніки масажу спини та попереку можуть допомогти впоратися з цією проблемою.

Болить спина та різноманітні симптоми проблем зі спиною в Харкові.  З такими проблемами звертаються багато людей, найчастіше чоловіки. Які мають важку фізичну роботу, або важкі умови праці. На разі найчастіше звертаються з такими скаргами військовослужбовці які постійно перебувають на фронті. Наступні симптоми які є ознаками проблем зі спиною:

 • головний біль та запаморочення
 • підвищення або пониження артеріального тиску
 • біль у руці або плечі
 • оніміння а також поколювання
 • біль у грудному відділі
 • біль в області лопатки
 • різкий біль в попереку

Лікувальний масаж спини та попереку має низку корисних аспектів при появі таких симптомів. Він дозволяє знімати надлишковий тонус з м’язово-зв’язкового корсету хребта, сприяє виробленню біологічно активних речовин та тканинних гормонів, прискорює обмінні процеси в тканинах і в усьому організмі. Результатом є правильна постава та менш вразливий хребет.

Лікувальний масаж спини також виступає як важлива профілактика болю в спині. Регулярні профілактичні курси лікувального глибокого масажу допомагають відновити еластичність м’язів, зв’язок та фасцій, поліпшити кровообіг у всіх структурах спини і хребта, включаючи. Для досягнення кращого ефекту їх часто комбінують з кінезіотерапією – лікування рухом.

Масаж спини діє так: спазмовані м’язи спочатку стимулюються, а потім розслабляються. Також опрацьовуються тригерні точки – ділянки м’язів, сухожиль або місць прикріплення, які утримують надлишкову м’язову напругу. У випадку тривалого м’язового спазму може розвинутися міофасціальний синдром, стійкий патологічний стан м’язових структур, який можна виправити лише спеціальною технікою лікувального міофасціального масажу.

Лікувальний масаж підходить майже для всіх. Виняток становлять пацієнти з онкологічними захворюваннями, де стимуляція обмінних процесів та кровообігу може бути протипоказаною, а також ті, у кого є шкірні патології (висипи, дерматити, фолікуліти і т.д.).

Однак іноді класичного масажу або лікувального буває недостатньо для повного відновлення. Для ефективного лікування захворювань хребта та болю у спині масаж є лише частиною терапії, одним із методів, який виконує свою частину лікувального впливу. У багатьох випадках до нього можуть бути потрібні інші процедури. Наприклад, для відновлення рухливості суглобів хребта можуть допомогти мануальні та остеопатичні техніки. Для зменшення запального процесу може бути необхідна протизапальна та інша медикаментозна терапія.

Що провокує болі в спині або попереку:

 • Поранення, травми, перенавантаження: суттєві пошкодження м’язів, забиття, вивихи можуть провокувати гострий біль на протязі декількох тижнів. Такі проблеми найчастіше зустрічаються у військових або спортсменів, завдяки важким навантаженням, переохолодженням, перенесенню важкого спорядження та постійному фізичному навантаженню
 • Захворювання хребта: як остеохондроз, міжхребцева грижа, протрузії тощо можуть спричинити біль у спині. Ці захворювання можуть призвести до запалення, подразнення або стиснення нервових корінців, що може призвести до болю, слабкості, оніміння або поколювання в спині, ногах або руках.
 • Порушення постави: сколіоз, кіфоз, лордоз може призвести до підвищеного навантаження на м’язи і зв’язки спини, що може призвести до болю.
 • Неврологічні причини: впливають на нервові корінці, які виходять із хребта (радикуліт, ішіас, стеноз тощо).
 • Психосоматичні фактори, такі як стрес, психологічні та психічні проблеми, можуть призводити до перенапруження м’язів і сприяти болю в спині.

Інші обставини болі в спині

  • Запальні та інфекційні захворювання.
  • Ожиріння може призвести до додаткового навантаження на хребет і викликати біль.
  • Вагітність може призвести до зміни постави і надмірної напруги м’язів спини
  • Захворювання внутрішніх органів та інші.

У будь якому випадку, коли відчуваєте біль та дискомфорт у спині краще звернутися до фахового спеціаліста, або до власного масажиста якщо такий є, та проконсультуватися які саме процедури допоможуть зняти такі відчуття, та покращити ваше самопочуття.

Адаптивний масаж спини та тіла

Це авторський масаж який є в нашому салоні, такий вид масажу поєднує класичний масаж який чудово підходить для спини та попереку, з екзотичним Балійським масажем, який розслабить тіло, та позбавить фізчного та морального напруження.

Це чудове поєднання класики з релакс масажем, яке підходить як чоловікам так і жінкам, які бажають отримати приємний заспокійливий масаж але також гарно опрацювати спину та поперек. Тривалість процедури від 60 до 90 хв.

Також наші майстри під час адаптивного масажу враховують ваші особисті потреби, і можуть підібрати саме ті рухи та техніки які найкраще вплинуть на ваше тіло.

Поділитися:

Читайте також

Спа процедури та спа ритуали
Новини

Спа процедури та ритуали

Спа процедури та ритуали в Харкові Харків, місто з багатою культурною спадщиною та економічним потенціалом, знаходиться в епіцентрі розвитку сучасних

Докладніше »